Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Dzień Pluszowego Misia.

Kto przytuli w ciemną noc?

Kto ma pocieszenia moc?

Kto sekretów mych nie zdradzi?

Kto w potrzebie mi doradzi?

Mój przyjaciel miś maleńki …....”

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy miś to zabawka, symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosevelta, który w 1902 r. wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy został postrzelony mały niedźwiadek. Prezydent kazał niedźwiadka uwolnić, a całą historię zilustrować w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był producent zabawek, który zainspirowany tym wydarzeniem stworzył nową zabawkę dla dzieci, w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było nawiązanie do imienia prezydenta USA. Na cześć tego historycznego wydarzenia co roku obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W Szkole Podstawowej w Mikołajowicach, uczniowie obchodzili Dzień Pluszowego Misia 23 listopada. Z tej okazji odbył się apel podczas, którego zostały rozstrzygnięte następujące konkursy: plastyczny, recytatorski oraz literacki. Chętni uczniowie z klasy „O” oraz klas I wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Portret misia”. Uczniowie klas II, mieli możliwość zaprezentowania umiejętności recytatorskich. Zaś najstarsi uczniowie szkoły zaprezentowali umiejętności literackie, pisząc list do misia. W każdej klasie wyłoniono pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Zwycięscy otrzymali dyplomy oraz słodki upominek. Wszystkim nagrodzonym, serdecznie gratulujemy.