Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

„Ślubujemy, być wzorowymi uczniami”

W dniu 26 października 2023 r. w Szkole Podstawowej w Mikołajowicach odbyło się pasowanie na ucznia, zwane oficjalnie ślubowaniem klas pierwszych to uroczyste wejście w życie szkolne.

Z radością i pozytywną energią, 36 pierwszoklasistów dołączyło do szkolnej drużyny z Mikołajowic, by przeżyć pierwsze lata wspólnej nauki. Uczniowie klas I „a” i I „b”, ślubowali, że będą wzorowymi uczniami i patriotami. Symbolicznego pasowania dokonała pani dyrektor Dorota Anklewicz – Siczek. Uczniowie pod opieka wychowawczyń, pani Anny Siei oraz pani Elżbiety Lewandowskiej – Diogo przygotowali ciekawy program artystyczny. Dzieci zaprezentowały umiejętności wokalne, taneczne oraz recytatorskie. Będzie to na pewno niezapomniany dzień dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia uczniowie zasadzili pamiątkowe drzewka, otrzymane w prezencie od pani sołtys Mikołajowic.