Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

„Lato odchodzi, liście spadają w piękne dywany się układają …....”

Z okazji pożegnania pięknego, słonecznego lata i powitania nadchodzącej jesieni uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Mikołajowicach wybrali się 25 września na wycieczkę do wioski edukacyjnej Chiken Land  w Borównie.

W czasie pobytu w Chiken Landzie uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach ekologicznych. Brali udział w „wykopkach” sami kopali i zbierali ziemniaki oraz szukali złotego jajka. Ponadto poznali różne rodzaje zbóż i nauczyli się odróżniać słomę od siana. Największą atrakcja dla dzieci było karmienie wiejskich zwierząt tj. kury  kozy, owce. Na koniec pobytu w Chiken Landzie odbyło się pieczenie i konsumpcja kiełbasek. Zmęczone i zadowolone dzieci po dniu pełnym wrażeń, późnym popołudniem wróciły do domu.