"TropemWilczym", bieg - 1 marca 2024r.

Dnia 01.03.2024 w Szkole Podstawowej w Legnickim Polu odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym.

Od 2015 roku bieg ma charakter Ogólnopolski i na stałe wpisuje się kalendarz wydarzeń biegowych. Bieg odbywa się w dniu święta państwowego tj. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto upamiętniające i honorujące żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Nasza szkoła drugi raz z rzędu uczestniczyła w organizacji biegu TROPEM WILCZYM. W imprezie biegowej udział wzięło 26 uczniów naszej szkoły a podczas biegów panowała wspaniała sportowa atmosfera. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie. Dziękujemy również wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach oraz przebiegu imprezy biegowej tj. oprawa muzyczna, punkt posiłków i napojów regeneracyjnych, weryfikacja zawodników, wyznaczanie trasy, dekoracje, otwarcie zawodów i dekoracja zawodników. Na koniec wielkie podziękowania dla KIBICÓW! Dziękujemy :)

A oto wygrani poszczególnych biegów:

Klasyfikacja klas IV: Hanna Ochman 4b oraz Maciej Szwajka 4a

Klasyfikacja klas V: Mikołaj Styczeń 5c oraz Aleksandra Prudziennica 5a