Imieniny: Hugona, Piotra

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych: Barwne Słowo i Talent

W dniach 16-17 listopada br., Legnica gościła utalentowanych mówców z różnych zakątków Polski podczas Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych.

To wyjątkowe wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, a jego organizatorami byli Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) we współpracy ze Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym oraz Szkołą Podstawową Nr 19 w Legnicy.

Przesłuchania, trwające przez dwa pełne emocji dni, zgromadziły 26 utalentowanych uczestników z 11 województw. To właśnie oni, z pełnym zaangażowaniem i niezwykłym kunsztem oratorskim, walczyli o miano najlepszego mówcy. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu, którzy zdobyli uznanie jury. Młodzież przygotowała nauczycielka języka polskiego Irena Wołkowska.

Laurenco Diogo, z dumą reprezentujący swoją szkołę, zajął zaszczytne siódme miejsce. Jego barwne i przemyślane przemówienie poruszyło tematy ważne zarówno dla młodzieży, jak i społeczeństwa. Kolejnym utalentowanym uczestnikiem z Legnickiego Pola był Michał Piekielniak, który został uhonorowany nagrodą specjalną za wyjątkowe umiejętności wystąpienia publicznego.

Konkurs nie tylko dostarczył niezapomnianych chwil uczestnikom, ale również stanowił doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i inspiracji między młodymi krasomówcami. Starannie wyselekcjonowane tematy poruszane podczas przemówień obejmowały walory własnego regionu, a także refleksje na temat zabytków i ciekawostek ich dotyczących, co dodatkowo ubogaciło występy uczestników.

Warto podkreślić, że Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy nie tylko promuje sztukę publicznego przemawiania, ale również rozwija umiejętność wyrażania własnych myśli oraz buduje pewność siebie młodych ludzi. Wydarzenie to jest doskonałym przykładem, jak poprzez konkursy kulturalne i edukacyjne możemy wspierać rozwój młodego pokolenia.

Dzięki starannej organizacji oraz zaangażowaniu wszystkich uczestników, Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych z pewnością pozostawił trwałe wrażenia i zachęcił młodych ludzi do dalszego rozwijania swoich umiejętności w sztuce przemawiania. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza reprezentantom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu, życząc im dalszych sukcesów krasomówczych.

APiS