Wycieczka do Lubina – Park Dinozaurów / ZOO

Dnia 17 października 2023 r. klasy piąte wraz z wychowawcami panią Moniką Geppert, Anną Gwozdowską i Sylwią Ożgą pojechały na wycieczkę do Lubina, gdzie odwiedziły ZOO Lubin - Park Dinozaurów.

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali ptaszarnię. Poznali tam nowe gatunki ptaków, szczególną uwagę uczniów zwróciła duża liczba bażantów około 20. Przeczytali na ich temat wiele ciekawych informacji. Najwięcej emocji wzbudził Kiściec Ognisty dzięki swoim charakterystycznym nawoływaniom, które słyszane były w odległych częściach parku. Różnorodność ptaków oraz ich egzotyczne czasem ciężkie do wymówienia nazwy pobudzały ich do ożywionych dyskusji. Na szlaku zwierząt wymarłych najbardziej spodobał się Mamut Włochaty - Maniek z Epoki Lodowcowej. Uczniowie mieli również okazję obserwować codzienną rutynę oraz poznać obowiązki jakie niesie posiadanie zwierząt wiejskich. Podczas naszego pobytu pracownicy parku karmili, pielęgnowali zwierzęta oraz dbali o czystość w ich obejściach. Dzieci widziały jak dużą pracę trzeba wykonać przy takich zwierzętach.