Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano gazetkę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte autyzmem. Natomiast 5 kwietna wśród uczniów i pracowników szkoły dominował w ubiorze kolor niebieski – na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu! Wszystkie klasy uczestniczyły w rozmowach z pedagogiem szkolnym p. Karoliną Graczyk na temat funkcjonowania społecznego osób ze spektrum autyzmu. Uczniowie uświadomili sobie, że osoby ze spektrum autyzmu, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat inaczej niż większość z nas.

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję społeczności uczniowskiej SP Mikołajowice wobec osób dotkniętych autyzmem.