Statystyki

  • Odwiedziło nas: 2986710
  • Do końca roku: 229 dni
  • Do wakacji: 36 dni

Kartka z kalendarza

Kalendarium

Czwartek, 2024-05-16

Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja

Dzień Dziecka w historycznej odsłonie

Obchody 10-lecia nadania imienia księżnej Anny i Henryka Pobożnego Szkole Podstawowej w Legnickim Polu połączone z Dniem Dziecka były niezapomnianym wydarzeniem, które miało miejsce 1 czerwca.

O godzinie dziewiątej barwny korowód wyruszył  do Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu na uroczystą Mszę Św. Uczniom towarzyszyli zaproszeni goście i nauczyciele ubrani w stroje nawiązujące do epoki średniowiecznej. Przemarsz ten przyciągnął wzrok mieszkańców Legnickiego Pola, tworząc niezapomnianą atmosferę podczas tego ważnego dnia.

Dalsza część uroczystości miała miejsce na boisku szkolnym. Wicedyrektor szkoły Bożena Ulc, serdecznie powitała wszystkich gości, w tym przedstawicieli Sejmu RP, władz powiatu i gminy, którzy przybyli, by uczcić to doniosłe wydarzenie. Słowa uznania dla pracy szkoły i wkładu w rozwój lokalnej społeczności skierował do zebranych Rafał Plezia, wójt gminy. Z przesłaniem poszanowania tradycji i wartości patriotycznych wystąpiła też Janina Mazur, wicestarosta powiatu legnickiego, przekazując na ręce pani dyrektor 3 tomy publikacji z cyklu „Pamiętnik pokoleń”. Swój podziw dla wszechstronnej działalności szkoły wyraziła również Ewa Szymańska, posłanka z rejonu Dolnego Śląska.

Następnie prowadząca uroczystość pani Monika Geppert, odczytała tekst, w którym została podkreślona waga tej rocznicy i znaczenie imion, które nosi szkoła. Słowa napełniły widownię duchem wdzięczności za przeszłość oraz nadzieją na przyszłość, w której uczniowie będą kontynuować edukację zgodnie z wartościami, jakie reprezentowali księżna Anna i Henryk Pobożny.

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie z klas młodszych, którzy przygotowali specjalny pokaz mody średniowiecznej. Uczniowie z Bartoszowa zaprezentowali tradycyjny taniec z tamtej epoki, natomiast z Mikołajowic i przedszkolaki nie pozostały w tyle i przedstawiły układy taneczne inspirowane średniowieczem.

Grono pedagogiczne przygotowało z okazji Dnia Dziecka zabawne przedstawienie o charakterze dydaktycznym w oparciu o klasykę literatury dziecięcej. Pomysłodawczynią takiej innowacyjnej  formy przekazu była pani Bożena Ulc, która umiejętnie wplotła postaci księżnej Anny I Henryka Pobożnego jako narratorów inscenizacji.

Występy zwieńczyły utwory muzyczne, które z pasją i zaangażowaniem zostały zaprezentowane przez uczniów klas czwartych i piątych pod batutą Bożeny Błasińskiej.

Po zakończeniu części artystycznej wszyscy udali się na plac szkolny, gdzie odbywały się różne konkurencje sportowe, iście średniowieczne, takie jak: rzut w tatarskiego wojownika, walka na kopie i inne. Najlepszym okazał się Bartek Rymarczuk, który zwyciężył w tych rywalizacjach. Jego osiągnięcie zostało nagrodzone gromkimi brawami i pucharem ze słodyczami.

Nie zabrakło również pysznego jedzenia. Stoiska z przekąskami i słodkościami cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci mogły delektować się pieczonymi kiełbaskami, watą cukrową, popcornem, lodami i kolorowymi napojami przygotowanymi przez radę rodziców oraz stowarzyszenia działające na terenie gminy. Był to prawdziwy festiwal smaków, który dopełnił atmosferę radości i satysfakcji.

Obchody 10-lecia nadania imienia księżnej Anny i Henryka Pobożnego Szkole Podstawowej w Legnickim Polu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem społeczności lokalnej. Pani Jolanta Ubysz zorganizowała wystawę prac plastycznych poświęconych postaciom patronów szkoły, która była dostępna do obejrzenia dla wszystkich uczestników.

Wystawa ta stanowiła nie tylko wspaniałą okazję do podziwiania artystycznego talentu uczniów, ale również była wyrazem szacunku i hołdem złożonym księżnej Annie i Henrykowi Pobożnemu za ich znaczący wkład w historię Legnickiego Pola.

Celebracja dziesięciolecia nadania imienia szkole była także doskonałą okazją do świętowania Dnia Dziecka. Organizatorzy starali się stworzyć atmosferę radości, zabawy i twórczego rozwoju dla wszystkich uczestników. Przez różnorodne aktywności artystyczne, sportowe i edukacyjne, uczestnicy mieli okazję w pełni wczuć się w atmosferę średniowiecznego Legnickiego Pola.

 

Uroczystość była z pewnością niezapomnianym wydarzeniem, które złączyło społeczność szkolną, lokalną i władze.

Obchody 10-lecia to nie tylko moment refleksji nad przeszłością, ale również inspiracja do dalszego rozwoju i kontynuowania wartości, które reprezentują księżna Anna i Henryk Pobożny. To wyjątkowe wydarzenie przypomniało wszystkim, jak ważne jest pielęgnowanie historii, tradycji i kultury, a także jak istotne jest wspieranie rozwoju i kreatywności dzieci.

APiS

Title