Wsiąść do pociągu…

W dniach od 15 maja do 19 maja 2023 roku uczniowie klasy 6a ze szkoły podstawowej w Legnickim Polu uczestniczyli w wyjeździe na zieloną szkołę. Wycieczkę organizowała wychowawczyni Anna Sarnowska, a opiekunem grupy był Paweł Zwierzew.

Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję zwiedzić wiele interesujących miejsc. Jedną z atrakcji było odwiedzenie Muzeum Oręża Wojska Polskiego, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z bogatą historią i militariami. Wizyta w muzeum była nie tylko edukacyjna, ale także stanowiła okazję do zgłębienia wiedzy o polskim dziedzictwie wojskowym.

Kolejnym ciekawym punktem programu było zwiedzanie muzeum minerałów. Uczniowie mogli podziwiać tam różnorodne skamieniałości i minerały. Ta fascynująca lekcja geologii rozbudziła ich ciekawość i zainteresowanie.

Nieodzownym elementem wycieczki był również spacer do latarni morskiej w Kołobrzegu. Uczniowie mieli okazję podziwiać malowniczy widok z góry, a także dowiedzieć się więcej o jej funkcjonowaniu i historii. To było niezapomniane doświadczenie dla wszystkich.

Następnie uczestnicy wyjazdu mieli przyjemność wziąć udział w rejsie statkiem Santa Maria. Podczas tej przygody mogli cieszyć się pięknymi widokami morza i poznawać historię statku. Było to niesamowite przeżycie, które na pewno pozostanie w pamięci uczniów na długo.

Wizyta w parku rozrywki w Zieleniewie była kolejnym punktem programu, którym uczniowie bardzo się cieszyli. Mogli skorzystać z różnych atrakcji i spędzić czas na zabawie i relaksie w otoczeniu przyjaciół.

Nie brakowało również czasu na spacery wzdłuż plaży, podczas których można było cieszyć się słońcem, piaskiem i szumem morza. To był doskonały moment na odpoczynek i relaks po intensywnych atrakcjach.

Noclegi zapewnił pensjonat Anastazja w Grzybowie. Transport na miejsce i z powrotem odbył się pociągiem, co było wygodne i bezpieczne.

Na zakończenie wyjazdu zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek. To było miłe spotkanie, które umożliwiło uczniom dzielenie się wspomnieniami, śmiech i integrację.

Uczestnicy wycieczki wrócili z wyjazdu na zieloną szkołę pełni radości, pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń. Wyjazd nie tylko dostarczył im rozrywki i zabawy, ale również rozwinął ich wiedzę i ciekawość. Organizacja wyjazdu była doskonale zrealizowana dzięki zaangażowaniu wychowawczyni Anny Sarnowskiej oraz opiekuna Pawła Zwierzewa. Ich profesjonalizm i troska o uczniów sprawiły, że wyjazd był udany
i bezpieczny.

Dzięki wyjazdowi na zieloną szkołę uczniowie mieli okazję do wspólnego spędzenia czasu, wzajemnego poznania i budowania więzi. To wartościowe doświadczenie na pewno wpłynęło na rozwój osobisty uczniów, ich świadomość ekologiczną i umiejętność pracy w zespole.