REKRUTACJA (przedszkole)

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu podaje do wiadomości

listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do

Przedszkola w Legnickim Polu i Oddziałów Przedszkolnych

przy Szkole Podstawowej z/s w Bartoszowie i Mikołajowicach

na rok szkolny 2024/2025.

Załącznik: lista przyjętych i nieprzyjętych przedszkole

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu
podaje do wiadomości listę dzieci zakwalifikowany i niezakwalifikowanych do przyjęcia do
                       Przedszkola w Legnickim Polu  i Oddziałów Przedszkolnych
                                    przy Szkole Podstawowej  z/s  w Bartoszowie i Mikołajowicach

na rok szkolny 2024/2025.

Załącznik: lista przedszkole

Od 29 stycznia do 09 lutego 2024 r. można składać wnioski rekrutacyjne do Przedszkola
w Legnickim Polu na rok szkolny 2024/2025
. Nasze przedszkole od 2010 r. mieści się w siedzibie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Legnickim Polu. Posiadamy pięć przestronnych sal zajęciowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt m. in. tablice interaktywne i projektory. Każda sala posiada łazienki przystosowane do potrzeb dzieci. Sale i korytarze przedszkola są klimatyzowane. Bezpośrednio przy przedszkolu znajduje się duży nowoczesny plac zabaw, który zapewnia maluchom bezpieczeństwo i ruch na świeżym powietrzu. Stwarzamy warunki pełnego rozwoju dziecka poprzez wykwalifikowaną i ciągle doskonalącą się kadrę pedagogiczną. Naszą codzienną pracę opieramy na podstawie programowej,
a także realizujemy własne programy edukacyjne. Dodatkowo uatrakcyjniamy pobyt dzieci w przedszkolu poprzez organizowanie wycieczek o tematyce ekologicznej, zdrowotnej oraz przyrodniczej. Stwarzamy możliwość uczestniczenia w wielu wydarzeniach kulturalnych np. wyjazdach do teatru, kina i muzeum. Zapewniamy pomoc psychologiczno-pedagogiczną oraz indywidualne zajęcia z EEG BIOFEEDBACK.
W przedszkolu zatrudniony jest psycholog, pedagog, logopeda i terapeuta pedagogiczny. Każde dziecko lub jego rodzic, potrzebujący wsparcia, może bezpłatnie skorzystać z porad naszych specjalistów. W ramach pomocy dzieciom, organizujemy zajęcia terapii pedagogicznej. Nasze przedszkolaki uczą się języka angielskiego w ramach podstawy programowej. Ponadto oferujemy bezpłatne zajęcia dodatkowe:

zajęcia umuzykalniające;

zajęcia plastyczne;

zajęcia kształtujące wiedzę i wyobraźnię dzieci.

Przedszkole może łącznie przyjąć 125 dzieci.

Przygotowujemy dzieci nie tylko do osiągania sukcesów, ale i do radzenia sobie z porażkami. Nasze przedszkole jest przyjazne dzieciom i rodzicom. Zapewniamy dogodne godziny otwarcia (5.30-16.30).
Z wychowania w przedszkolu mogą korzystać dzieci w wieku od 3-5 lat (
art. 31 ust. 1 i 3 ustawy Prawo oświatowe). Dla nowoprzyjętych, najmłodszych dzieci, organizujemy zajęcia adaptacyjne w miesiącu sierpniu. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na rok szkolny 2024/2025.

Natomiast nasze 6-latki są rekrutowane do Oddziałów Przedszkolnych przy SP z/s w Bartoszowie
i Mikołajowicach. Obydwie szkoły są bezpieczne i przyjazne dzieciom. Obsługę stanowi wykwalifikowana i życzliwa kadra. Dbamy o pełny rozwój osobowy naszych dzieci. Unowocześniamy i ciągle doposażamy nasze budynki szkolne, aby stworzyć dzieciom możliwie najlepsze warunki nauki i pobytu.

Informacje dotyczące rekrutacji zostały zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

www.zslegnickiepole.szkolnastrona.pl

Wśród dokumentów są:

1. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola – plik do pobrania.

2. Zarządzenie nr ZSP.021.5.2024 Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu
    z dnia 22.01.2024 r.
    w sprawie ogłoszenia rekrutacji, powołania i określenia trybu działania komisji rekrutacyjnej oraz wyznaczenia jej przewodniczącego, ustalenia terminów przeprowadzenia rekrutacji do Przedszkola w Legnickim Polu i Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Bartoszowie i w Mikołajowicach na rok szkolny 2024/2025.

3. Zarządzenie Nr 0050.1.2024 Wójta Gminy Legnickie Pole z dnia 04 stycznia 2024 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2024/2025 do publicznego przedszkola, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych i do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych.

4. Oświadczenia rodziców - plik do pobrania.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

w Legnickim Polu